ART / Oil paintings / Oil painting 13956334
nr 1395 6334
Hjalmar Olsson
(1886-1966), Sverige
Hjalmar Olsson (1886-1966), Sweden. Kornhamnstorg in Old Town, Stockholm, Stockholm, Sweden. Signed, dated 1912. Olja på duk på pannå, 41x33 cm, unframed,
OIL PAINTING, Kornhamnstorg, Stockholm. Signerad, daterad 1912. Olja på duk på pannå, 41x33 cm, oramad
Hjalmar Olsson, Swedish painter born 1886, dead 1966 .
SEK 200
Monday May 3 2021
at 19:10:11
100 kr
150 kr
Hjalmar Olsson
Read more about Hjalmar Olsson